Srpen 2012

Harry Potter

31. srpna 2012 v 19:32 | Gitty |  HARRY POTTER
Harry Potter
se narodil 31.7. 1980 v Godrikově dole Jamesovi a Lily Potterovým. Roku 1981 mu oba rodiče zabil Lord Voldemort a Harry byl převezen k Dursleyovým, příbuzným jeho matky. Ti ho nenáviděli, poněvadž byl čaroděj a oni si zakládali na tom, jak jsou "normální". Neměl lehké dětství. Pro tetu Petunii a strýce Vernona byl vzduch, bratranec Dudley si z něj dělal boxovací pytel a teta Marge, která vůbec jeho tetou nebyla, ale Harry jí tak musel říkat, když občas přijela, urážela jej a jeho rodiče.
Kolem jeho jedenáctých narozenin začaly Harrymu chodit dopisy, strýc je však všechny ničil. Nakonec odvezl celou rodinu do chatky u moře. Tam zaklepal přesně v den Harryho narozenin na dveře poloobr Hagrid a řekl Harrymu o tom, že je kouzelník a o jeho rodičích. Dursleyovi nebyli nadšení, ale co zmůžeš proti obrovi, který umí kouzlit. Nic. Takže Harry následující den nakupoval s Hagridem vše potřebné včetně sovy a prvního září odjel do Bradavic. Skamarádil se s Ronem Weasleym a z Draca Malfoye a jeho kumpánů si udělal nepřátele. Byl zařazen do Nebelvíru a stal se chytačem famfrpálového družstva. Na Halloween zachránil šprtku Hermionu Grangerovou před trollem a tak se z nich stali kamarádi. Na Vánoce získal Harry neviditelný plášť; později se dovídá, že mu jej poslal ředitel školy Albus Brumbál, neboť si ho u něj schoval Harryho táta.
Zachránil kámen mudrců před Voldemortem a také před učitelem Obrany proti černé magii Quirrellem.
Dalším rokem Harryho vysvobodili ze zamřížovaného pokoje, kam ho dali Dursleyovi, Ron a jeho bratři Fred a George. Harry ado konce roku pobývá u Weasleyových. Ve škole se pak dějí zlé věci-mudlovští studenti kamení a viníkem je prý Hagrid. Harry a ječho přátelé ale odhalí, jak to bylo a všechno je zas v pořádku...
Třetí rok Harry poznává mozkomory, učitele Lupina asvého kmotra Siriuse Blacka.
Čtvrtý rok je Harry účastník Turnaje tří kouzelníků a Voldemort se vrací.
Když je Harrymu 15, musí se vypořádat s tím, že mu nikdo nevěří, že se Voldemort vrátil. Chvíli chodí s Cho Changovou, ale pak to "vyprchá". Harry vede skupinu "Brumbálova armáda" a uší žáky Obranu proti černé magii, poněvadž jejich nová učitelka to nesvede-tedy spíš nechce svést. Sirius umírá a Harry je sklíčený. Dovídá se, že buď Harry, nebo Voldemort musí zabít toho druhého.
V 16 letech Harry chodí s Ginny Weasleyovou, stane se kapitánem famfrpálového družstva a dovídá se o viteálech. Je svědkem Brumbálovy smrti.
Když je Harry plnoletý, opustí s Ronem a Hermionou školu a pátrá po viteálech. Bojuje v Bitvě o Bradavice, porazí Voldemorta a získá všechny relikvie.
Později si vezme Ginny Weasleyovou a má s ní tři děti... Stane se bystrozorem.

Harry má černé neposedné vlasy, smaragdové oči a brýle. Je vysoký a hubený. Má o trochu kratší nos než jeho otec, ale jinak jsou skoro stejní-až na oči a tu jizvu.
!Ano, vzala jsem to hopem, ale o podrobném ději knihy budu psát v článcích tomu věnovaným!

Harry Potter a já

31. srpna 2012 v 12:57 | Gitty |  HARRY POTTER
Popravdě řečeno, když jsem dostala knihu Harry Potter a Kámen mudrců, moc odvázaná jsem z toho nebyla. Ráda čtu knížky, dokonce velice ráda, ale na první přečtení mě kniha nezaujala a tak, chudák, trčela dva roky v knihovně, než jsem sï jí konečně po dvou letech všimla.
Ten den jsem se nudila, všechny knihy přečetla-ale počkat! Co tamhleta kniha vzadu? Harry Potter? Nemohla jsem si vzpomenout (díkybohu, jinak bych si ji asi nepřečetla) a tak jsem se dala do čtení.
Tentokrát mě to zaujalo víc. Jak je mým zykem, rychle jsem přečetla knihu, abych zhruba věděla, o čem to je, a pak to přečetla ještě jednou a pořádně. Změnila jsem názor; Harry Potter najednou byla úžasná kniha a J.K. Rowlingová génius.
Samozřejmě jsem nechtěla zůstat jen u jedné knihy, tedy jakmile jsem zjistila, že to má více dílů (tou dobou už byly všechny vydané). Nevím jak, ale nejspíš jsem k narozeninám, svátku nebo k něčemu podobnému dostala... Harry Potter a Ohnivý pohár. Ano. Dychtivě jsem ho přečetla, ale byly tam věci, kterým jsem nerozuměla. Aby ne, když jsem přeskočila dva díly! Později jsem zase někde sehnala Prince dvojí krve, kterého jsem také radostně přečetla, jenže se mi podařilo přeskočit Fénixův řád.
Nyní už si vzpomínám, kde a jak jsem sehnala ostatní knihy.
Čtvrtá kniha, kterou jsem měla ve svém vlastnictví, byly Relikvie Smrti, které jsem sehnala na pražském Knižním veletrhu.
Pak jsem za vysvědčení dostala Tajemnou Komnatu a Vězně z Azkabanu. Trochu mi ty knihy začaly dávat smysl, ale nebylo to úplně, dokud jsem k narozeninám nedostala Fénixův řád. Byla jsem nucena přečíst knihy ještě jednou, což mi ale vůbec nevadilo. Za tu dloooouhou dobu jsem taky stihla podívat se na všechny (natočené!) filmy. Svět Harryho Pottera mě naprosto pohltil a já získala Famfrpál v průběhu věků, Fantastická zvířata a kde je najít, Bajky barda Beedleho a Harry Potter-Filmová kouzla.
Nyní jsem naprostá Pottermaniačka a ve své sbírce už mám i PC hru Harry Potter a Fénixův řád.
A vy? Máte rádi Harryho Pottera? Tak jako já?Smějící se

Info

31. srpna 2012 v 12:42 HARRY POTTER
Harry Potter-colosvětový kouzelný fenomén.
Není snad nikdo, kdo by neznal Harryho Pottera. Liší se však názory na něj. První strana říká, že je super, druhá ho nenávidí a té třetí je úplně fuk.
Já se přiznám, že jej ráda mám-co, ráda, já ho ZBOŽŇUJU!
V této rubrice najdete všechno možný o týhle sedmidílné sáze.
Tohle snad na úvod bude všechno,
vaše Gitty

Úvod

31. srpna 2012 v 12:34 | Gitty
Ahojky!
Právě jste se dostali na moje stránky a doufám, že vás tady neunudím k smrti Smějící se
Tohle je blog O VŠEM-muzika, filmy, zpěváci,... všechno, co mě zrovna napadne a nebude to stát úplně za nic.
Teprve tenhle blog rozjížním, ale doufám, že si tu dřív nebo později najdete to své...
Děkuju za pozornost,
vaše Gitty