Harry Potter

31. srpna 2012 v 19:32 | Gitty |  HARRY POTTER
Harry Potter
se narodil 31.7. 1980 v Godrikově dole Jamesovi a Lily Potterovým. Roku 1981 mu oba rodiče zabil Lord Voldemort a Harry byl převezen k Dursleyovým, příbuzným jeho matky. Ti ho nenáviděli, poněvadž byl čaroděj a oni si zakládali na tom, jak jsou "normální". Neměl lehké dětství. Pro tetu Petunii a strýce Vernona byl vzduch, bratranec Dudley si z něj dělal boxovací pytel a teta Marge, která vůbec jeho tetou nebyla, ale Harry jí tak musel říkat, když občas přijela, urážela jej a jeho rodiče.
Kolem jeho jedenáctých narozenin začaly Harrymu chodit dopisy, strýc je však všechny ničil. Nakonec odvezl celou rodinu do chatky u moře. Tam zaklepal přesně v den Harryho narozenin na dveře poloobr Hagrid a řekl Harrymu o tom, že je kouzelník a o jeho rodičích. Dursleyovi nebyli nadšení, ale co zmůžeš proti obrovi, který umí kouzlit. Nic. Takže Harry následující den nakupoval s Hagridem vše potřebné včetně sovy a prvního září odjel do Bradavic. Skamarádil se s Ronem Weasleym a z Draca Malfoye a jeho kumpánů si udělal nepřátele. Byl zařazen do Nebelvíru a stal se chytačem famfrpálového družstva. Na Halloween zachránil šprtku Hermionu Grangerovou před trollem a tak se z nich stali kamarádi. Na Vánoce získal Harry neviditelný plášť; později se dovídá, že mu jej poslal ředitel školy Albus Brumbál, neboť si ho u něj schoval Harryho táta.
Zachránil kámen mudrců před Voldemortem a také před učitelem Obrany proti černé magii Quirrellem.
Dalším rokem Harryho vysvobodili ze zamřížovaného pokoje, kam ho dali Dursleyovi, Ron a jeho bratři Fred a George. Harry ado konce roku pobývá u Weasleyových. Ve škole se pak dějí zlé věci-mudlovští studenti kamení a viníkem je prý Hagrid. Harry a ječho přátelé ale odhalí, jak to bylo a všechno je zas v pořádku...
Třetí rok Harry poznává mozkomory, učitele Lupina asvého kmotra Siriuse Blacka.
Čtvrtý rok je Harry účastník Turnaje tří kouzelníků a Voldemort se vrací.
Když je Harrymu 15, musí se vypořádat s tím, že mu nikdo nevěří, že se Voldemort vrátil. Chvíli chodí s Cho Changovou, ale pak to "vyprchá". Harry vede skupinu "Brumbálova armáda" a uší žáky Obranu proti černé magii, poněvadž jejich nová učitelka to nesvede-tedy spíš nechce svést. Sirius umírá a Harry je sklíčený. Dovídá se, že buď Harry, nebo Voldemort musí zabít toho druhého.
V 16 letech Harry chodí s Ginny Weasleyovou, stane se kapitánem famfrpálového družstva a dovídá se o viteálech. Je svědkem Brumbálovy smrti.
Když je Harry plnoletý, opustí s Ronem a Hermionou školu a pátrá po viteálech. Bojuje v Bitvě o Bradavice, porazí Voldemorta a získá všechny relikvie.
Později si vezme Ginny Weasleyovou a má s ní tři děti... Stane se bystrozorem.

Harry má černé neposedné vlasy, smaragdové oči a brýle. Je vysoký a hubený. Má o trochu kratší nos než jeho otec, ale jinak jsou skoro stejní-až na oči a tu jizvu.
!Ano, vzala jsem to hopem, ale o podrobném ději knihy budu psát v článcích tomu věnovaným!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama